2022 auhinnatud raamatud

***

Trükiste disainikonkursi Eesti auhindade väljakuulutamine (Antalis)

Parim töö paberil OLIN Design Regular Nordic White 

Auhind läheb MART ANDERSONILE raamatu “Eesti rahva ennemuistsed jutud” eest! Raamatu sisulehed on Olin Design Regular Nordic White 90 g/m2 paberist ning kaaned on valmistatud Winter Napura Kephera Beige kaanekattematerjalist.

“Hoolega läbimõeldud disain, küljendus ja materjalivalik, mis tõstab esile algseid illustratsioone kaasaegsemas võtmes. Raamatu materjalide ja trükitehnoloogiate suurepärane koostoime. Suurepärane näide sellest, et disaineri jaoks on raamatu materjalid osa disainist.”

Eriauhind 

Kuna võidutööd  tööde seast, mis trükitud paberile Olin Design Regulal Nordic White oli raske valida, otsustasime anda auhinna ka meie teisele favoriidile – raamatule „Metsapoole Maitsed“, mille esitas konkursile trükikoda Printon. 

Maitseka ja kutsuva disainiga raamat, kus annavad tooni professionaali silma ja käega tehtud fotod imeilusatest taimekompositsioonidest. Trükiks valitud paber, Olin Design Nordic White, toob esile värvide erksad toonid ja annab trükisele naturaalse välimuse.”

 

***

Toidumessil Tallinn FoodFestil selgus Aasta kokaraamat 2022

Toidumessil Tallinn FoodFestil selgus Aasta kokaraamat 2022, maineka tiitli pälvis „Metsapoole maitsed – taimed ja toit”, mille autoriteks on Maret Allikas, Margit Välja ja Hele-Mai Alamaa.

Trükitud Printonis, müügijuht Janne Raavik

***

A I S T I T kataloog

Printonis trükitud A I S T I T kataloog võitis Soome Aasta Huiput konkursil hõbeda.

https://www.vuodenhuiput.fi/fi-FI/vuoden-huiput-2021/tulokset/julkaisut/1000QKL/

***

Šveitsi raamat 2021

Printonis trükitud väljaanne “GRAUZONE” on valitud kõige ilusamate Šveitsi raamatute 2021 hulka.

https://www.schweizerkulturpreise.ch/awards/en/home/design/design-archiv/design-2021/ssb-2021/grauzone.html