Printonis trükitud “Värvide salaelu” jutustab tavatuid lugusid seitsmekümne viiest lummavast värvitoonist ja -varjundist.

Millest te mõtlete, kui näete musta värvi? Miks ettekandjatel soovitatakse kanda punast? Roosa on tüdrukutele ja sinine poistele?!
Roosa on lõppude lõpuks pelgalt pleekinud punane.
Muu hulgas on juttu blondiinidest ja punapeadest, aga ka lubja kasutamisest katkuga võitlemisel. Mainimata ei jää ei Pablo Picasso sinine periood, van Goghi kroomkollased päevalilled ega iidsed koopamaalingud.

Selles kaunilt kujundatud raamatus käsitleb Kassia St. Clair oma pikaajalist huvi värvide ja nende päritolu vastu, ent sellega seoses kirjutab ta inimkultuurist üldiselt. Ka sellest, kuidas on seotud värvid ja närvid.

Kõvakaaneline õmmeldud raamat koosneb 320 leheküljest ja kaaned on kaetud sametise laminaadiga, millele on surutrükiga surutud lustakad värvilised mummud. Eeslehel on reastatud seitsekümmend viis värvi, millest raamatus juttu tuleb. Ühtlasi on lehekülgede ääred just selle värvitooniga või -varjundiga, mille koht parasjagu huvitavaid lugusid loete.

 

Jaga: