Printonis trükitud raamat on kõvakaaneline ja kaetud tumeda kalinguriga. Kaasi kaunistab hõbedane foil ja Wabaduse risti kontuuriga kleebis. Raamatule annab värvi tumepunased eeslehed ja kaptaalid.

Raamatus antakse põhjalik ülevaade Vabadussõja ajal 1919. aasta veebruaria asutataud ja 1920. aasta jaanuaris lõpliku kuju saanud Eesti Vabariigi esimesest teenetemärgist – Eesti Vabaduse Ristist. Peaaegu 200 pildiga illustreeritud teoses on kirjeldatud kõiki teada olevaid aumärgi erimeid, millest haruldasemaid on valmistatud alla kümne eksemplari. Selle kõrval leidub raamatus pilte ka Vabaduse Risti kavaleridest, mitemesugustest Vabaduse Risti tunnistustest ja arhiivimnaterjalidest teenetemärgi tellimise ja valmistamise kohta.

Teose koostasid Taavi Veiler ja Indrek Ilomets, kujundas Kalle Toompere ja toimetas Mart Orav.
Selle raamatu müügiga aidatakse koguda raha Carolin Illenzeeri Fondi, mis toetab Eesti Kaitseväe teenistuses langenud või raskelt vigastatda saanud kaitseväelaste haridusteed. (Iga raamatu pealt 5 eurot, kuid mitte vähem kui 3000 eurot).
Raamatu lõpus on lühikokkuvõtted inglise, saksa, soome ja vene keeles.
P.S. Mõnesajale raamatule on sisse köidetud tiitellehe järel täiendav leht ja seda saavad näiteks asutused või inimesed, kes tahavad raamatut kinkida, kasutada pühenduse lehena. (Kirjutada kingitava nime, pühenduse, kuupäeva ja allkirja.

Raamatu lõpus on lühikokkuvõtted inglise, saksa, soome ja vene keeles.

Kirjstaja Aasta Raamat

„Wabaduse Rist“ esitlus toimus 30. jaanuaril kell 16 Jaan Poska Gümnaasiumisse (Vanemuise tänav 35, Tartu).

 

Jaga: