23. oktoobril avab Printoni trükikoda oma laouksed lasteaedade huviringide juhendajatele, et neid varustada erinevate paberitega! 

Rahvusvahelisel trükipäeval, 23. oktoobril kl 9-12 avavad oma uksed mitmel pool Eestis paiknevad trüki- ja pakendiettevõtted, et kinkida lastele meisterdamiseks sobivaid materjale – ajalehepaberi rullijääke, eripaberi poognaid, kartongi, lainepappi, plekkpakendeid jm.

Materjalile oodatakse järele lasteaedade ja laste kunsti- ja huviringide esindajad.
Kogu info sündmuse ja jagatavate materjalide kohta ning osalevate ettevõtete kontaktid leiate veebilehelt www.etpl.ee/lastele
Valmis pandud materjalid jagatakse välja “kuni kaupa jätkub” põhimõttel.

 

Eellugu
Eesti Vabariigi 100. aastapäeval otsustas Eesti Trüki- ja Pakenditööstuse Liit pöörata pilgu tulevikku ning kinkida rahvusvahelisel trükipäeval lastele vahendeid käegakatsutava maailma loomiseks. Esimene ühine paberi ja teiste materjalide kinkimine lastele ühtse sõnumiga “100 km paberit Eesti lastele” toimus 17. oktoobril 2018. Osales 14 ettevõtet üle Eesti ning materjale jagati ligikaudu 70 lasteasutusele!
100 km paberit tähistas kingitava materjali kogust EV100 juubeliaastal.

Eesti Vabariigi tuleviku tegijate innustamiseks loodud ühine algatus sai positiivset vastukaja nii jagajate kui saajate poolt, seega jätkame alustatud ühise kingitusega – igal aastal, rahvusvahelisel trükipäeval, avavad trükikojad oma uksed, et kinkida materjale lastele meisterdamiseks. Vastavalt Eesti Vabariigi vanusele muutub igal aastal ürituse nimi ja jagatava materjali kogus

Jaga: