Popi on väike poiss, kes kardab pimedust. Ometi soovib ta õhtuti tähti näha ja oma uue sõbra Pisikaru seltsis saab alguse vahva avastusretk.

„Popi ja Pisikaru kosmosereis“ on haarav lasteraamat taevaruumist, sõprusest ja seiklustest päikesesüsteemi avarustes. Raamatu autor on Soome täheteadlane, kes kaasas projekti ka algkooli lapsed. Õpetliku sisuga raamatust saab laps teavet planeetidest, tähtkujudest, kuu faasidest ja taevakehade suurusest.

Juhani Anttila ilmekad illustratsioonid täiendavad teksti ning muudavad selle visuaalselt veelgi põnevamaks. Raamatu lõpus leiab asjalikke nõuandeid, kuidas ise tähistaevaga tutvust teha.

Printoni trükikojas valminud raamatu kaaned on kaetud läikiva laminaadiga. Trükise sinised kaptaalid harmoneeruvad esikaane värvilahendusega. Sisupaberiks valitud Arctic Volume White 150 g on lapse käele sirvimiseks piisavalt tugev ning meeldivalt sile.

Kirjastuse Elust Enesest juhi Lauri Juursoo sõnul on tegemist hariva raamatuga, mis sobiks hästi kasvõi lasteaialapse jõulupakki või sünnipäevakingiks. Kuna raamat sisaldab palju teadmisi taevaruumist, on see sobilik nii ettelugemiseks kui ka suurematele lastele iseseisvalt avastamiseks.

“Popi ja Pisikaru kosmosereis” on saadaval Apollo ja Rahva Raamatu kauplustes ning hästivarustatud Selverites ja Prismades üle Eesti.

 

Jaga: